http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/

Facebook

Licznik odwiedzin

Dziś10
Wczoraj8
W tym tygodniu10
W tym miesiącu32
Łącznie34245

Kalendarz

Pazdziernik 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Listopad 2015


Dnia 10.11.2015 roku udaliśmy się do  Starogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na koncert zespołu "ZAKOPOWER", który jednocześnie

zainaugurował XXII edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Co roku tą właśnie akcję organizuje Caritas. Koncert poprowadził kierownik  WTZ

Caritaś Pelplin p. Michał Wieczorkowski oraz Kierownik WTZ Skórcz p. Marzena Partyka. Wszyscy tam zebrani świetnie się bawili przy mocnych

brzmieniach muzyki tego zespołu i mimo zmęczenia do swoich domów wróciliśmy z uśmiechem na twarzach.

DSCF3434

szlaczek2

 Październik 2015


Konkurs Kulinarny w Skórczu

Dnia 28 października 2015 r. w WTZ Skórcz odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Sztuk Kulinarnych.

W konkursie wzięło udział 8 placówek z całego województwa. Tematem przewodnim była " Kuchnia Afrykańska". Każda placówka miała 60 minut

na przygotowanie: apperitive, przystawki i dania głównego, natomiast desery zostały przygotowane wcześniej na warsztatach. Jury w składzie:

dyrektor PCPR, kucharz z jednej ze starogardzkiej restauracji, Burmistrz Skórcza oraz nigeryjczyk Nande Moses. I miejsce zajęły WTZ Słupsk,

natomiast nasze Warsztaty zajęły VI miejsce.

 

DSCF3264

szlaczek2

Wrzesień 2015

Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni

W dniu 23.09.2015r wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni. Na miejscu przywitała nas Pani recepcjonistka. Później edukator zaprowadził nas do szatni, z której udaliśmy się w małych grupach zobaczyć różnego rodzaju eksponaty. Samodzielnie mogliśmy stwożyc wir wodny, zbudować tamę, położyć się na łożu Fakira itp. Oprócz tego w osobnej sali zobaczyliśmy jak zachowuje się światło gdy się na nie spojrzy pod odpowiednim kontem i nie tylko. Niektórzy skorzystali z możliwości zrobienia sobie zdjęcia, które później zostało przekształcone tak, by nasze twarze wyglądały starzej. Wszyscy świetnie się bawili w symulatorze trzęsienia ziemi. Po dwugodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do McDonald'sa w Centrum Handlowym "Riviera" oraz pochodziliśmy po wielu sklepach. Wycieczka bardzo sie udała a pogoda nam dopisała. Cały czas było słonecznie.  

DSCF2712

szlaczek2

Sierpień 2015 r.

 

4 września na zaproszenie ŚDS Osiek wzięliśmy udział w Zabawie w Ćwierćland. W zabawie tej brały udział 4 Ośrodki i każdy znich miał nadany kolor. Nam został przydzielony kolor zielony, musieliśmy przygotowac stroje w tym kolorze, menu, okrzyk dla drużyny, piosenkę lub rymowankę oraz  plakat zapraszający do naszego kraju. Pozostałe Ośrodki miały kolory takie jak: czerwony - ŚDS Tęcza Lalkowy, niebieski - ŚDS Osiek oraz żółty - WTZ Skórcz. Zabawa była kolorowa i niezapomniana. 

DSCF2295

 

szlaczek2

Czerwiec 2015 r.

18 czerwca br. na terenie naszego Ośrodka zacumował statek piracki wraz z piratami oraz piratkami z WTZ Nowe, WTZ Skórcz, ŚDS Lalkowy, ŚDS Gniew, ŚDS Kaliska, ŚDS Osiek, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "POGODA" Kleszczewo oraz Świetlica Wiejska Lalkowy. Dzielni Piraci z naszych Warsztatów rozpoczęli imprezę tańcem pirackim. Była świetna zabawa i tańce przy muzyce mechanicznej oraz konkurencje:

- co jest ukryte w worku?

- celne oko pirata

- bitwa morska na kule armatnie

Ponadto jury mogło ocenić najładniejszy strój męski - wygrał uczestnik z ŚDS Gniew - Tomasz Steba i damski - wygrała uczestniczka naszego Warsztatu -Angelika Walewska oraz rysunek "Bandera Piracka", który wygrali WTZ Skórcz. Oczywiście na Dniu Pirackim nie mogło obyć się bez szukania skarbów. Była to dodatkowa konkurencja dla terapeutów/opiekunów. Poszukiwacze skarbów dostali mapy, które wskazywały drogę do skrzyni ze skarbami. Jako pierwsi skarb odnaleźli opiekunowie WTZ Skórcz, który mogli zabrać ze sobą. W środku znajdowały się same łakocie.

DSCF1261

szlaczek2

 

Maj 2015 


Dnia 12 maja 2015 roku o godzinie 11.00 w Wiejskim Centrun Historyczno - Edukacyjnym odbył się już VII Powiatowy konkurs poezji miłosnej - Mów do mnie jeszcze, zorganizowany przez Stowarzyszenie "Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujacych Wsparcia", WTZ Lalkowy, oraz przy duzym wsparciu Urzędu Gminy Smętowa Granicznego i Gminnego Osrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Imprezę €świetniał zespół muzyczny "Za nim pójdziemy". impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też na zaproszenie odpowiedziały wszystkie 11 ośrodków wsparcia. Reprezentanci z poszczególnych placówek recytowali wiersze i śpiewali poezję o tematyce miłosnej .

Wśród nagrodzonych osób pojawili sie :

W kategorii poezja śpiewana :

I - Daniel Beling z WTZ  "Caritas" Skórcz

Egzekwo II - Jan Lipski z WTZ Lalkowy oraz Wojciech Witing z WTZ Starogard Gdański

Wyróżnienia dla: Katarzyny Nowotnej ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "POGODA" Kleszczewo,

oraz Joanny Trawickiej ze ŚDS Kaliska

W kategorii poezji mówionej:

I - Krystian Żach z WTZ "Caritas" Skórcz

II - Agnieszka Osowska z WTZ Starogard Gdański

III - Andrzej Knop z ŚDS "Tęcza " Lalkowy

Wyróżnienie dla: Marii Marynowskiej i Katarzyny Nowotnej ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "POGODA" Kleszczewo

oraz Dawida Murach z ŚDS Kaliska.

DSCF0966

szlaczek2

Kwiecień 2015 r.

 


W środę podczas rehabilitacji zdrowotnej bawiliśmy się chustą Klanza. Zabawa z chustą przybiera różne formy, zawsze jednak dostarcza wielu wrażeń podopiecznym. Może być wykorzystana w sali lub w plenerze. Kolorowa chusta daje wiele możliwości, trzeba tylko puścić wodze fantazji. Chusta ułatwia wzajemne poznawanie się, zapamiętanie imion oraz współdziałanie w grupie. Podczas tych zabaw doskonalimy spostrzegawczość i refleks, uczymy się czekania na swoją kolej, ćwiczymy poczucie rytmu oraz czerpiemy mnóstwo radości z zabawy.

               DSCF0317                         DSCF0320

szlaczek2

 

Marzec 2015 r.

Jak co roku o tej porze odbył się Kiermasz Wielkanocny 

przed kościołem w Starej Kiszewie, w Smętowie oraz w PSP w Kopytkowie

i GOKSIR Smętowo. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom,

które nam pomogły w tym przedsięwzięciu.

DSCF0157

szlaczek2

Luty 2015 r.

12 lutego po raz trzeci zorganizowaliśmy Zabawę Walentynkową w sali GOKSiR w Smętowie. Zaprosiliśmy gości z WTZ Nowe, ŚDS Tęcza Lalkowy, ŚDS Kaliska. Trzygodzinną zabawę uświetniał nam Wojciech Lipski, który w rytm gorących przebojów porywał wszystkich do tańca. Pomiędzy blokami tanecznymi podopieczni brali udział w konkursach: ozdabianie dużego ciastka w kształcie serca kolorowymi posypkami, lukrem oraz konkurs na najładniejszą "walentynę"(dziewczyny malowały i przebierały swojego kolegę za dziewczynę walentynę).

100 8606

 

szlaczek2

Styczeń 2015 r.

16 stycznia br. na zaproszenie ŚDS z Kalisk pojechaliśmy na Zabawę Karnawałową. Wśród zaproszonych gości było również Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "Pogoda" Kleszczewo. Goście zostali przywitani przez Panią Kierownik ŚDS Kaliska. Całą imprezę prowadził Dj zaprzyjaźniony z Kaliskami. W miłej atmosferze i przy fantastycznej muzyce bawiliśmy sie przez 4 godziny. Przerwą w tańcach był ciekawy konkurs na króla i królową balu. Uczestnicy z każdego Ośrodka musieli wybrać chłopaka i dziewczynę oraz zrobić im szaty i korony z przygotowanych materiałów. 

20150116 122332

 

szlaczek2

 

 

Rozrywka