http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/

Facebook

Licznik odwiedzin

Dziś10
Wczoraj8
W tym tygodniu10
W tym miesiącu32
Łącznie34245

Kalendarz

Pazdziernik 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

LISTOPAD

Pod koniec listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa w ŚDS Osiek. Bawiliśmy się również z podopiecznymi ŚDS Tęcza Lalkowy. Tym razem zabawiali nas animatorzy. Tańce, muzyka i śpiew, to nie wszystko. Uczestnicy zabawy mogli posilić się gorącym poczęstunkiem oraz słodkościami. Pod koniec imprezy dodatkową atrakcją był występ iluzjonisty z Gdyni.

DSCF2741 DSCF2793

szlak

PAŹDZIERNIK

11 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach odbyła się kolejna, IV już edycja konkursu kulinarnego TOP KUCHARZ. Celem imprezy tradycyjnie była prezentacja talentów kulinarnych uczestników ośrodków wsparcia i uczniów szkoły podstawowej, pogłębienie wiedzy na tematy związane z kulinariami oraz integracja, aktywizacja i dobra zabawa. Nasi kucharze - mając do dyspozycji: serki homogenizowane, owoce, bitą śmietanę, różnego rodzaju posypki oraz słone artykuły spożywcze musieli wykonać 10 różnych babeczek. Kolejnym zadaniem było ułożenie jak najdłuższego węża ze skórki obranych jabłe, następnie była dekoracja stołu wigilijnego. W ostatnim zadaniu uczestnicy konkursu rozwiązywali kulinarne zagadki. Wszyscy kucharze stanęli na wysokości zadania, zdobywając wysokie noty od jury. Całej imprezie towarzyszyła radość i wspólna zabawa.

 DSCF2589    DSCF2550

szlak

WRZESIEŃ

Od początku września w budynku WTZ trwał remont, który sami robiliśmy. Odświeżone zostało biuro, odnowiony i pięknie ozdobiony płytkami imitującymi cegłę korytarz duży, który był również pomalowany. Oprócz tego, pięknych jasnych barw dostały: szatnia oraz mały korytarzyk. Zwięczeniem naszej ciężkiej pracy była lekka metamorfoza jednej z toalet uczestników.

DSCF2451  kopia     DSCF2464

szlak

SIERPIEŃ

Dnia 16 i 17 sierpnia br. odbyła się dwudniowa wycieczka do Torunia i Ciechocinka. Pojechali wszyscy chętni wraz z opiekunami. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca, które przykuwają uwagę turystów: rejs statkiem po Wiśle z lektorem w tle, który opowiedział o zabytkowym nabrzeżu. Następnym punktem naszego zwiedzania była baszta Toruńska ( krzywa wieża ), ruiny zamku oraz seans w Planetarium. Ostatnim miejscem, w które się udaliśmy były fontanny. Dnia następnego udaliśmy się pod Ciechocińskie tężnie, gdzie wdychaliśmy jod bogaty w mikroklimat tworzący naturalne lecznicze inhalatorium. Po tak gorącym dniu postanowiliśmy się schłodzić na basenie uzdrowiskowym. Uważamy, że była to udana wycieczka i chcielibyśmy żeby odbyło się takich więcej. 

DSCF2410

szlak

 

 

CZERWIEC

DZIEŃ JAPOŃSKI

W tym roku zorganizowaliśmy Dzień Japoński, na którym uczestniczyło 10 placówek z powiatu starogardzkiego oraz WTZ Nowe. Uczestniczki wraz z terapeutkami zaprezentowały taniec w stylu japońskim. Natomiast panowie pokazali sztukę walki.Podczas imprezy odbyły się konkurencje: przenoszenie cukierków za pomocą pałeczek, rzut japonkiem oraz oddzielanie ryżu od fasoli. Dodatkową konkurencją było malowanie oraz ozdabianie wachlarza. Parzenie herbaty (zielona matcha) przez Panią Mariolę Muszyńską przyciągnęło wielu smakoszy.

Wolontariusze częstowali japońskim przysmakiem-sushi oraz potrawą japońską - ryż z warzywami i kurczakiem.

DSCF2241         DSCF2106

szlak

MAJ

X JUBILESZOWY KONKURS POEZJI MIŁOSNEJ

16 maja 2018 roku w"Grabowym Dworze"w Rynkówce odbył się X Jubileuszowy Konkurs Poezji Miłosnej. Udział wzięło dwunastu uczestników z ośmiu placówek. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była poezja Juliana Tuwima. Przedstawione zostały m.in. utwory pt "Wspomnienie", "Zmęczony burz szaleństwem", czy też "O nas zakochanych". Nastąpiła też drobna zmiana jezeli chodzi o skład jury. W tym roku był również juror wspomagający z jednej z placowek terapeutycznych więc skład jury wyglądałnastępująco: p. Regina Kotłowska, p. Alina Gnisch, p. Marta Bronk - Szambowska, p. Irena Muszyńska, p. Elżbieta Chmielecka oraz wspomniany juz juror wspomagający Adam Stormowski z WTZ Lalkowy. Po podliczeniu punktów i burzliwych obradach jury postanowiło, że I miejsce zajmie p. Zdzisław Kozłowski z ŚDS Kleszczewo, II miejsce p. Agnieszka Osowska z WTZ Starogard a IIImiejsce p. Rafał Gulgowski z WTZ Skórcz. Natomiast wyróżnienia otrzymali: p. Wojciech Witting z WTZ Starogard, p. Małgorzata Wodzińska z ŚDS Starogard, p. Mariola Muszyńska z WTZ Lalkowy, p. Karolina Owczarek z WTZ Lalkowy oraz p. Katarzyna Nowotna zŚDS Kleszczewo.

DSCF1917     DSCF1915

szlak

KWIECIEŃ

Dnia 23 IV podczas naszego pierwszego dnia "Nocek" udaliśmy się do Grudziądza do firmy o tajemniczo brzmiącej nazwie FIND THE KEY. Jest to grudziądzki ESCAPE ROOM. Po raz pierwszy postanowiliśmy skorzystać z tej formy zabawy. Podzieleni na trzy grupy (po 5 osób każda) musieliśmy rozwiązać w ciągu zaledwie 60 minut szereg zadań wykorzystując do tego wszystkie nam znane sposoby by wydostać sie z pomieszczenia. Pokoje zostały podzielone na 3 poziomy trudności. Najłatwiejszy to pokoj CZARNEGO PANA idealny dla fanatyków Harrego Pottera. Tu opiekunami grupy były panie Kinga i Basia. Drugi to pokój o nazwie STATEK PIRACKI. Jest to pokoj o średniozaawansowanym poziomie. Opiekunem tej pięcioosobowej grupy była pani Ala. Trzeci i jednocześnie najtrudniejszy pokój do przejścia to LABORATORIUM STRACHU. Tu naprawdę jest strasznie. Opiekunem tej grupy był Adam Stormowski. Była to fantastyczna zabawa i na pewno jeszcze kiedyś to powtórzymy.

szlak

 

MARZEC

Dnia 22 III 2018 odbył się Kiermasz Wielkanocny połączony z kawiarenką. Zawitało do nas wiele gości. Goście byli obsługiwani przez uczestników: Jana i Mariolę. Nasze ozdoby wielkanocne rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.

DSCF1617  DSCF1611

szlak

LUTY

W ostatnim czasie w naszych WTZ działo się wiele. Pod koniec stycznia uczestniczyliśmy w Zabawie Karnawałowej, które zorganizowały WTZ Skórcz. Przy akompaniamencie pana Wojtka Lipskiego wszyscy świetnie się bawili. Dwa dni później pojechaliśmy na kolejną zabawę do ŚDS Gniew, gdzie była świetna muzyka, wiele zabawnych konkurencji i wspaniała wspólna zabawa. potem nadzeszła kolej na zabawę w stylu Country. Tym razem była ona zorganizowana przez ŚDS "TĘCZA" z Lalkowych czyli naszych sąsiadów zza ściany w budynku GOKSIR Smętowo Graniczne. Zabawy przygotowała grupa "Z Uśmiechem", która również uczyła nas kowbojskich tańców. Ostatnia zabawa przed Wielkim Postem została zorganizowana przez nas i odbyła się we wtorek 13 lutego również w budynku GOKSIR Smętowo. Była to Zabawa Walentynkowa, bo w końcu dzień później były Walentynki. Naszym grajkiem był niezastąpiony pan Wojciech Lipski. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: WTZ Nowe, ŚDS Gniew oraz ŚDS "Tęcza"Lalkowy. Z przyczyn niezależnych niektóre ośrodki nie mogły przybyć ale mimo to zabawa się udała. Tym razem została również wzbogacona o różne walentynkowe konkurencje. Oprócz wspaniałychudziałów w zabawach uczestnicy razem z terapeutami przygotowują wyroby plastyczne, krawieckie i nie tylko na sprzedaż podczas kiermaszu wielkanocnego. Mimo, że Wielkanoc dopiero w kwietniu nie ma na co czekać bo czas szybko płynie. 

DSCF1309      DSCF1320

szlak

 

STYCZEŃ

Kuligi zimowe kiedyś nie były niczym nadzwyczajnym, ale dzisiaj pomimo tego iz śniegu jest pod dostatkiem, rzadko kto wpadnie na to, aby pojeździć sankami. Korzystając z tego, że w okolicy było dużo śniegu zorganizowaliśmy Kulig u Państwa Balewskich w Lisówku. Przygotowano sanie zaprzężone w konia, do których doczepiono małe saneczki a następnie z wielka radością i wrzawą całą załoga ruszyła w drogę. Od pięknych widoków jakie były w lesie trudno było odciągnąć wzrok. Gdy wróciliśmy z wyprawy przed domem w wyznaczonym miejscu przez organizatorów czekało na nas ognisko. Wesoło płonął ogien a pieczone na nim kiełbaski wszystkim bardzo smakowały.

DSCF0994          DSCF0991

szlak

 

Rozrywka