http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/http://www.wtzlalkowy.pl/

Facebook

Licznik odwiedzin

Dziś12
Wczoraj12
W tym tygodniu70
W tym miesiącu367
Łącznie33075

Kalendarz

Maj 2022
Po Wt Sr Cz Pt So Nd
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

PRACOWNIE

Pracownia Komputerowo-fryzjerska

Celem pracowni komputerowej jest: opanowanie w stopniu podstawowym pracy na komputerze w programie edytującym tekst, kształtowanie znajomości klawiatury, nauka rysowania, doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, opanowanie umiejętności obsługi kserokopiarki i skanera, opanowanie umiejętności obsługi drukarki, opanowanie umiejętności aparatu fotograficznego (w stopniu podstawowym), opanowanie umiejętności korzystania z Internetu, opanowanie umiejętności korzystania z poczty elektronicznej.

DSCF0291

 

 

 Pracownia Gospodarstwa Domowego

Pracownia ma na celu naukę podstawowych czynności przydatnych w życiu codziennym, takich jak: gotowania, przygotowania różnych potraw. Uczy korzystania z przepisów kulinarnych, porcjowania i wydawania potraw. Pracownia ma na celu również naukę racjonalnego korzystania z różnego rodzaju środków czystości oraz umiejętności posługiwania się narzędziami ręcznymi i zmechanizowanymi. Na celu tej pracowni jest także nauka przygotowania stołu i dobierania odpowiednie zastawy stołowej.

100 5467

 

 

 

 Pracownia krawiecka

 Pracownia krawiecka kładzie głównie nacisk na następujące umiejętności praktyczne: szycie ręczne i maszynowe, prucie i zwijanie wełny, haftowanie, naszywanie aplikacji, wyszywanie różnymi ściegami, robótki szydełkowe, patchworki, prace dekoracyjne, kompozycje z tkanin, tasiemek na płaszczyźnie, nawlekanie koralików. Zajęcia w pracowni to głównie prace indywidualne oraz grupowe. Podczas zajęć w pracowni kształtuje się i utrwala następujące umiejętności: posługiwanie się przyborami krawieckimi (igła, nożyczki, centymetr krawiecki, szycia ręcznego (ściegami krawieckimi i ozdobnymi), wyszywanie i haftowanie (od ściegów najprostszych do najtrudniejszych), zasady kompozycji w aplikacji (dobór koloru i faktury tkanin), umiejętności samodzielnej pracy.

 DSCF0293

 

 

 Pracownia plastyczno-ogrodnicza

 Pracownia plastyczno – ogrodnicza podejmuje różne metody i formy pracy zgodne z indywidualnym programem rehabilitacji i terapii dla każdego uczestnika. W pracowni tej zajmujemy się doskonaleniem poszczególnych uzdolnień, pobudzaniem wyobraźni twórczej, usprawnianiem zdolności manualnych, ale także przedstawiamy wiedzę dotyczącą pielęgnacji roślin, zasad posługiwania się narzędziami ogrodniczymi – zasady siewu, sadzenia i przesadzania roślin. Założeniami pracowni są: • poznanie różnych technik plastycznych, które wpływają na rozwój wrażliwości estetycznej oraz usprawniają percepcję wzrokową i wzrokowo- ruchową • doskonalenie sprawności manualnych • poznanie narzędzi służących do wykonywania prac plastycznych, bezpieczne ich stosowanie i utrzymywanie w stanie sprawności • poznanie wartości różnych materiałów • nauczenie możliwości łączenia różnych kolorów, materiałów, projektowania wzorów • nauczenie dbałości o roślinność • zdobycie wiedzy w zakresie botaniki i ekologii.

100 8233

 

 

 

REHABILITACJA

 Rehabilitacja ruchowa prowadzona jest 5 razy w tygodniu w godz. od 8.15-10.45 w tym czasie odbywają się zarówno zajęcia grupowe jak i indywidualne. Ćwiczenia grupowe odbywają się 2 razy w tygodniu, natomiast ćwiczenia indywidualne dostosowane są do jednostki chorobowej uczestnika.

 Ćwiczenia mają na celu:

 -zapobieganie przykurczom, ograniczeniom ruchomości w stawach

 -poprawa długości i elastyczności mięśni

 -poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej

 -korekcję postawy

 -poprawę koordynacji postawy

 -zapobieganie zanikom mięśniowym i osłabieniom mięśni

 Uczestnicy biorą czynny udział w zawodach sportowych. Rehabilitacja ruchowa opiera się głównie na kinezyterapii oraz masażach.

 W przyszłości mamy zamiar zwiększyć zakres wykonywanych zabiegów o fizykoterapię oraz zajęcia z kinezjologii edukacyjnej.

 

 

Rozrywka